| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ca zilele astea ma gandeam la schimbari pe care sa le aduc in viata mea, zic totusi sa va pun si voua o intrebare happy, o intrebare " Ce ati face daca "
... daca ati reusi cumva sa va intoarceti inapoi in timp, s-ar inventa o masinarie-capsula a timpului, ce ati schimba din trecutul vostru?

Ce ati face si nu ati facut la timpul potrivit, iar acum considerati probabil ca e prea tarziu, datorita vastrei, gandirii, situatiei?

Ce ati facut si regretati dar din pacate nu puteti da timpul inapoi, puteti doar repara greseala propasind inainte?

Deci, ce ati schimba la viata voastra? Daca masina timpului ar fi reala happy

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

As petrece mai mult timp cu bunicii mei, as iesi sa ma plimb in loc sa stau in casa, la calculator, la televizor, nu as avea incredere in cateva persoane care aveau aerul ca sunt onorabile, m-as odihni atunci cand sunt obosita, in loc sa trag de mine degeaba, as ignora presiunile sociale in anumite privinte, m-as bucura de viata si de sanatate.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

As cumpăra bitcoin

| anonim3247 a răspuns:

Singurul lucru pe care îl regret e că nu am plecat în America.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Au plecat mulți în America și au ajuns bine.

| relian a răspuns (pentru anonim3247):

Ca idee, ce ai fi facut sa ajungi milionar in America unde spui? Tu crezi ca toti care au plecat in Amerfica, aia ce spui de la coazile alea zi de zi, is milionari?
Uite eu is aici si nu-s milionar laughing zii si mie secretul, impart cu tine jumi juma, asta daca imi spui cum sa ajung milionar.
Bine sa nu spui sa joc la loto, aia nu se pune laughing

| anonim3247 a răspuns (pentru relian):

Cei care au plecat au ajuns foarte bine.

| anonim3247 a răspuns (pentru relian):

Și-au luat și case scumpe acolo.

| anonim3247 a răspuns (pentru relian):

E foarte bine că au plecat.

| relian a răspuns (pentru anonim3247):

Amice visezi frumos laughing tu stii cei ala sa fii milionar? Sa fii milionar inseamna sa ai bani aia milioanele alea la banca, restul is povesti.
Aici te duci iti casa de milioane si platesti pana mori, platesc si copii tai, aia nu inseamna ca aia is milionari.

E bun ca ai ramas in RO pe aici cred ca mureai de foame, sau ai fi fost primul roman ajuns homless.

Unde stau aia bogati sta si unu prapadit, cine spui ca trebuie sa fii milionar sa stai cu cei bogati.
Naivi mai sinteti frate. Nu te mai lua dupa aia, mint de ingheata apa.Afla de la mine, in America nu cred sa fie romani milionari, sau ar putea fi, dar prin California, nicidecum pe unde arati tu.

Dar este bun sa visezi, e moca, gratis, free, asa ca te las sa visezi in continuare, spor la facut milioane laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Daca omul se refera la prostitutie? Te mai bagi?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bag la chestii legale, pe aici daca umbli cu chestii ilegale mai devreme sau mai tirziu tot te agata politia.
Ca idee, in America sa spunem ca esti milionar, miliardar, te prinde pom, itia cu magarii, cu furat, cu facut bani ilegal, stii ce se intampla?

Iti confisca statu toti bani, indiferent citi ai, sau citi ai futrat, se considera ca toti au fost facut murdar, se confisca, iti lasa la fam ta o casa, sau aptm si restul totul se confisca, plus esti bagat la bulau laughing

De aia aici doara se vorbesc unu pe altul, dar de bagat la puscarie vedeti ca nu intra nimeni, pentru ca nu poate sa arate ca mai stiu eu X a furat, facut bani ilegal.
De regula cei bogati, fac aici bali legal, desi multi considera car fi ilegal, legea nu au ce le face pentru ca nu incalca legea.

Milionar in america, ce inseamna? Daca ai nu stiu ce case, daca le faci valoarea normal ca ai trecut de 1 milioan, deja esti milionar.
Chestia este ca acele cazse nu-s alea tale, nu-s platite, ti le-a dat banca, tu platesti lunar pana cand o sa termini.

Sau daca ai o casa de cateva, milioane, la fel aia nu-i platita, is sigur ca nu-i platita. Chiar de ar fi platita tot nu poti sa te numesti milionar, aia este o casa in care tu locuiesti, daca o vinzi o sa ramii in drum laughing dar cu 1-2-3 milioane la banca, ori poti lua alta casa de cateva sute si atunci poti sa spui ca esti milionar.

Dar citi au casele platite si mai ales dintre romani? Ce eu am auzit, ar fi un roman prin California care se ocupa cu chestii de soft sau ceva computere, ala cred ca ar avea ceva milioane.

In rest pfff ce am auzit de la altii romanii de prin nord, stau la ajutor social la stat laughing ceea ce nu am auzit in sud pe unde stau eu.

Omu viseaza milioane, dar ia intrebat pe vecii aia ai lui, ce joburi au acei milioanari si cate milioane au?
Sai intrebe ce fac, daca au ceva afaceri, pentru ca din job nu ajungi milionar, sa fim seriosi.

Eu i-am spus, sa zi ca mie cum se fac milioanele alea si impart cu el laughing dar el doara imi arata mie case, poze cu case laughing pentru mine alea is egale cu zero.
Si eu pot sa fac o poza intr-o casa de milioane si pun pe net, spun la cei din RO cai casa mea laughing
Eu intru in case la oameni mai tot timpul, uite acu azi numa ce am fost la o casa de cel putin 1.5 milioane.Nu era nimeni acasa, asa ca puteam sa faca poze, cu mine in casa, bagam pe net, aratam la vecinu din RO uite ba is milionar laughing

Hai sa iti mai zic ceva. Cei care au case asa scumpe, stii de ce o fac? Ma refer la romani, desi eu personal nu cunosc romani sa aiba asa case.Aia o fac tocmai sa se dea mari in fata romanilor din RO.Dar ei de fapt is rupti in gura cu banii laughing
Tu stii cit platesti aici daca ai casa? Indiferent ca acea casa este platita sau nu, hai sa spunem ca tu ai platit casa, cum zice el, or venit aia acu 30 de ani, in timpul asta sior platita casa.Dar stii cit platesc taxe la acea casa? Platesac taxe cit ar sta la un aptm laughing deci el cu casa lui plateste ca si mine care stau la aptm.Ba el plateste mai multi bani, pentru ca la orice locuinta, apar probleme, aia fiind casa lui, pentru orice el scoate bani din buzunar sa plateasca acele reparatii.

Eu la aptm sun la manager, de la bec si la orice aia imediat vin si repara laughing
Cam asa stau lucrurile pe aici cu casele, acum is f scumpe, plus statu a facut cea mai mare magrie ce eu am vazut-o de cand sunt aici, au mamrit valorile la proprietati cu 100% pana la 300%.
De ce? Pai tocmai pentru ca statu ia bani pentru orice proproietate, ca urmare cu cit acea proprietatea valoarea mai mult cu atit tu platesti mai multi bani, se ia procent din valoarea acelei proprietati.

Omu viseaza frumos laughing sa-l vad eu pe ala care are casa de 1 milioan sa vezi cit da anual, peste 20 de mii dolari taxe, daca nu 30 laughing

Ai vazut actorii aia care ajung in drum? A fost unu acu de curand Nicolas Cage a ramas omu in drum laughing ia luat banca tot, noroc ca i-a fost mila de el aluia ce joaca in filmele alea cu pirati si i-a dat ceva maruntei, altfel vai de mama lui laughing
Si a avut milioane, zeci de milioane nu rahat.Eu nu am casa tocmai din aceasta cauza, am zis nu-s curios, adica ai casa si dai taxe cit ai sta la aptm sau in chirie undeva.

In America cei mai multi stau cu chirie, tocmai pentru ca iesi mai ieftin. Am intilnit oameni cu bani multi, milionari, patroni de fast food care stau la aptm, aia au zeci de milioane bani nu valori numa, dar tot la aptm stau.

Cum am spus sa zica omu ce sa fac si daca eu fac milioane pe ce spune el impart cu el fara ca sa faca el nimic.

Sa dam din gura eram milionar laughing asa si eu ma doare picioru, mi-am rupt meniscu, ca de nu eram mai bun ca Messi la fotbal, eram miliardar laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Că am dat bacul și că l-am luat. O prostie de examen.