| KirigayaKirito a întrebat:

Deci, e a 2-a oara cand se intampla, am laptop Lenovo G550, mi s-a facut ecranul complet negru si scotea un sunet ciudat. straight face Parca era o bormasina! laughing
Am tinut apasat pe buton, apoi s-a stins..Ehm, cand l-am pornit din nou, si am intrat pe mozilla rulau aceleasi pagini.
Deci, ce are? T_T

1 răspuns:
| cby a răspuns:

Problema poate veni de la componente cu piese in miscare: coolerul sau hard discul. Probabil ca e vorba de cooler, daca este plin de praf sau folosit de ani buni se poate sa fie distrus unul din rulmentii ventilatorului. Nu e chiar scump, cel mai bine mergi la un service. Daca zgomotul era de la hard disc, nu cred ca mai pornea!