| LecSiee a întrebat:

Deci. Intrebarea este doar pentru cunoscatori, ma intereseaza foarte mult parerea celor care au trecut prin asta.

Am un iPhone 3Gs. [nu stiu daca e new bootrom sau old bootrom ]si ieri mi-am luat inima in dinti si m.am hotarat sa ii fac JailBreak. :-S totul foarte frumos. am gasit un site de la un prieten [ www.jailbreakme.com ] si cand incercam sa. i fac a zis ca nu se poate, ca am versiune prea noua.

F*uk! M-am uitat la versiune sh aveam 4.2.1
M-am umplut de nervi sh am zis ca il arunc pe geam; ca oricum nu am ce sa fac cu el daca nu e facut "jailbreak".

imi venea sa dau cu el de pereti. si cu mine la fel ca ii facusem update pana la 4.2.1 :|

dar am vazut ca mai e o sansa, sa ii fac downgrade. si zicea pe site ca doar il dau in DFU mode si apoi dau restore si gata. imi explicati si mie cu lux de amanunt si fara termeni tehnici daca puteti? :) vreau sa stiu exact cum trebuie sa fac sa revin la 4.0.1.

as fi foarte recunoscatoare daca ati explica sa inteleg si sa mearga :) fundita cred ca e inteleasa de la sine + vot. daca va pot ajuta cu altceva sa imi ziceti :)

id mess clara_99n sa mai vorbim daca trebuie sa va intreb ceva

P. S. nu luati id. ul daca nu aveti legatura cu problema asta.

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ti-am dat add, iti explic eu...