| Doridd a întrebat:

Deci,mi-am cumparat o memorie ram, ddr3 4 gb, dar, cand s-o bag in pc,unitatea incepe sa,, bipaie", adica scoate sunete, si ventilator se aude din ce in ce mai tare iar monitorul nu se aprinde, mai am o placuta, dar am scos-o si am lasat-o doar pe cea care am cumparat-o, dar tot la fel, am 4 sloturi si le-am incercat pe toate si nu merge. :\ Ajutor

28 răspunsuri:
| iuddavali a răspuns:

Clar nu e comaptibila. Mergi cu modelul de placa la un magazin specializat in componente si intreaba acolo.

http://costel.info te ajuta la nevoie

| anonim_4396 a răspuns (pentru iuddavali):

Mai incet cu reclama pe TPU, nu ai voie.Nu raportez dar nu toti sunt ca mine.

| Doridd explică (pentru anonim_4396):

Doar i-am zis, nu facem reclama o.o

| anonim_4396 a răspuns (pentru iuddavali):

Descarci deseara rpogramul Speecy si dai click in stanga pe motherboard iar in dreapta ai toate specificatiile despre placa de baza.Scrii tot aici si baietii te ajuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doridd):

El face reclama, nu tu, stai linistita. Vezi cu speecy afli ce placa de baza ai.Dai acoo la motherboard si afli in dreapta si modelul si tot.

| Doridd explică (pentru anonim_4396):

Motherboard Name Lenovo ThinkCentre M58, eu plec, vorbim diseara, ramon, daca ai mess, facebook, ceva, lasa-l aici, vorbim, diseara, salut, la 8

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doridd):

K

| Doridd explică (pentru anonim_4396):

Am rezolvat, s-a facut o greseala, am primit comanda gresita. Dar multumesc oricum baiati :3

| Jipa95 a răspuns:

Pai daca tu cumperi o memorie ram fara sa ai pic de cunostinte in asa ceva, acum uita-te pe cer. Placile astea de baza suporta si ele o anumita cantitate de memorie pe fiecare slot. Daca pui o memorie mai mare, nu ti-o recunoaste. Daca imi spui si ce placa de baza ai ti-as putea confirma teoria.

| Doridd explică (pentru Jipa95):

Si cam cum aflu ce placa de baza am o.o? :3

| Jipa95 a răspuns (pentru Doridd):

Speccy, aida64.

| Doridd explică (pentru Jipa95):

Ha? o.o M-am uitat pe placa si scrie Lenovo pe ea =]] :3

| AdrenalinTm a răspuns:

Daca bipaie inseamna unu din 2 lucruri ori placa de baza nu suporta placuta ori placuta de rami e defecta
ia-ti cpuiz
http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.71.1-setup-en.exe
adica ala si vezi ce placa de baza ai si dane detalii despre placuta de rami

| Doridd explică (pentru AdrenalinTm):

Intel pentium E2220, dual core, 2.4, placuta are 2 gb, iar cealalta 4, frecventa de 1600 Ghz, Kingmax ddr3

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Doridd):

Ala e procesorullaughing
dai la cpuiz si uitate unde scrie mainboard sau matherboard

| Doridd explică (pentru AdrenalinTm):

Imi puteti lasa, id de mess, facebook, skype, orice, sa vorbim, eu am scoala, ajung diseara la 8, va rog big grin Mersi

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Doridd):

N-am id de mess, facebook, skype nu folosesc laughing iti explic deseara sau cand vrei u daca imi trimiti mesaj aici

| Doridd explică (pentru AdrenalinTm):

Scrie doar Lenovo la manufacture si model, iar apoi :-s :3 Ceva de Chipset : Intel 145/43

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Doridd):

Pa la model ce zice

| Doridd explică (pentru AdrenalinTm):

Scrie doar Lenovo, atat :3

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Intel 145/43+ e cipul pentru placa ta de retea

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Doridd):

Deci ai laptop sau desktop?

| Doridd explică (pentru AdrenalinTm):

La model Scrie Doar LENOVO

| Doridd explică (pentru AdrenalinTm):

Descktop frate B|

| Doridd explică (pentru Doridd):

Daca era laptop, nici nu stiam sa-l desfac macar =]]]]]

| Doridd explică (pentru AdrenalinTm):

Deci, nici tu nu ai idee ce sa fac, sau? Dar oricum, daca e mai vorbim diseara, cand vin.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Doridd):

Incearca cu everest http://everest.ro.softonic.com/
daca nu deschide capacul si fa o poza sigur scrie modelul placi

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Doridd):

Fa o poza la placa de baza clara si cu plitz sa se vada si pune-o aici http://tinypic.com/
si da-mi linkul