| fannarutoo a întrebat:

Deci mi-am facut upgrade la pc si nu m-am uitat sa vad pe ce am dvd si hdd(amandoua sunt pe ide) si mi-am luat placa de baza pe sata fara ide(fara sa stiu,din neatentie).DVD trebuie sa-l schimb?
Dar hdd? Am gasit un adaptor >ide-Sata, e bun de ceva? Va merge sa pun windows 7 pe hdd conectat cu adaptor?

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic de adaptoarele alea, pot aparea erori de scriere/monicare, de multe ori apar din cauza cablului, dar prin adaptor sunt sanse si mai mari, si in plus viteza va fi foarte mult afectata, eu as zice sa iti cumperi un nou HDD pe SATA pentru Windows si prin acel adaptor sa incerci sa copiezi din el ce aveai, sau daca merge bine, sa-l ti pentru stocat date.

| fannarutoo explică (pentru introduaicinumele):

Nu prea mai am fondurile necesare straight face