| Eff a întrebat:

Deci, trebuie sa reinstalez windowsul pe laptop. Intrebarea mea este: trebuie sa copiez toate programele din program files in caz ca le pierd la reinstalare sau nu e necesar?

M-am apucat sa le copiez pe un hard disk extern, dar mai dureaza trei ore.
Mai exact, ce fisiere trebuie sa copiez pe discul extern in caz ca le pierd? Sau nu se pierd odata cu reinstalarea windowsului?

Răspuns Câştigător
| Tom a răspuns:

Pai ma gandesc ca iti vei instala Windowsul in partitia C cea ce inseamna ca tot ce ai in acea partitie se va sterge.Cat despre programe degeaba le copiezi ca nu o sa-ti mai mearga.Va tebui sa instalezi iar toate programele dupa ce reinstalezi windowsul.Bafta

2 răspunsuri:
| ediedi2009 a răspuns:

Da trebuie sa copiezi toate programele (kituri-le)

| RoxannaST a răspuns:

La reinstalare se pierde totul, asa ca trebuie sa le salvezi pe hard disk-ul extern.