| SivanCosmin a întrebat:

Deci vreau o placa de baza cu socket 1150 cu slot de memorie DDR3 care sa suporte 1333/1600 mhz la care sa se potriveaza placa mea video AMD Radeon HD 5670 si care sa se poata conecta cu Sursa DVD-riteru ala si SSD-ul de memorie pe care le am eu... si o sa mai iau un procesor Intel i3 si momentan am 2 placute de 2gb RAM de frecventa 1333 mhz momentan am o placa de baza v6-p8h61elx... si nu stiu daca este ATX sau mAtx

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

La ora actuala orice placa de baza pe skt 1150 suporta ram 1333/1600, si toate suporta de asemenea pcie, adica o sa mearga si 5670. Nu mai zis de ssd si dvd care sunt sata si deja sunt ani buni de cand exista sata. Deschide si tu unitatea si fa o poza ca sa zic exact de care e placa de baza actuala.

| SivanCosmin explică (pentru sltlp):

Imi poti da te rog adresa ta de facebook... maine voi reveni cu mai multe poze amanuntite daca vrei sa ma ajuti te rog big grin

| sltlp a răspuns (pentru SivanCosmin):

E o adresa de facebook pe profilul meu de TPU. Da mesaj acolo.

4 răspunsuri:
| Mariusflo a răspuns:

Uite ce iti recomand: http://bit.ly/1wO9I7L

Ce zici? E ok?

| SivanCosmin explică (pentru Mariusflo):

Daca acolo scrie Video integrat inseamna ca imi pot folosi placa mea video?