| anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau un router wireless insa sunt un pic mai mult incepatoare in astea. Vreau router pentru ca mi-am luat o tableta si nu am cum sa o conectez... problema e : daca eu iau router, si scot cablu din pc(desktop) care nu are wireless sau cum leor zice la alea wi-fii, ma rog, daca scot cablu din placa mea de retea normala, si il bag in acel router... mai imi merge netu pe pc sau doar la tableta?(asta m-ar interesa cel mai mult) daca o sa imi mearga si pe pc si pe tableta netul.Merci,si daca se poate,un raspuns cat mai explici,nu in termeni prea greu de inteles, ca nu cunosc. Si funda!

Răspuns Câştigător
| costy20 a răspuns:

O sa iti mearga. deci in router o sa bagi firu wan (adica firul care il ai in pc ) si mai poti conecta inca 4 pc prin fir. in cutie o sa fie un fir de internet cam de juma de metru pe care o sal bagi in router si in pc tau, si wi-fi n-are nici o treaba cu firele, o sa mearga sa umbli pe internet pe tableta in acelasi timp cand umbli si pe pc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

depinde ce tableta ai

| Toni96 a răspuns:

Cand cumperi routerul o sa primesti un cablu de retea, sau daca nu il primesti il cumperi. Cablul de net din pc il bagi un router iar din router o sa vi cu un cablu de retea in pc, si o sa ai si wireless pentru tableta si net pe pcwinking