| ShadoWizz a întrebat:

Deodata a inceput toate jocurile din PC sa faca figuri.Gen: dau sa-l pornesc si imi da o eroare cu tot feluri de chestii si nu se deschide jocu. Apoi dau sa le dezinstalez imi da o eroare cica sa contactez pe ala care la facut ca sami copiez fisierele, si nu se dezinstaleaza.Am luat registry mechanic am curatat registrii si acum tot asa face dar nici registry nu se mai deschide.De ce? Ce pot face in afara sa sterg windowsu.

3 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Iati avast 8 free dai o scanare si vezi poate ai niste sobolani prin pc

Pe viitor foloseste firewall comodo+avast

| ShadoWizz explică (pentru Gabi05):

Nu puteam sa reinstalez antivirusul, ca-l scoasem pe 5 ca sa-l bag pe 8, dar nu mi-a mers sa bag 8, asa ca am bagat malwarebyte (ca am auzit ca e bun) si am reusit sa sterg tot ce era infectat, antivirusul la scanarari nu gasea nimic iar cand am dar scanare cu malwarebyte mi-a gasit 7000 de trojan-uri si ceva. :O

| Gabi05 a răspuns:

Deci s-a rezolvat?
Daca nu s-a rezolvat dai restart la pc, apasa delete sau f8 de multe ori, si iti apar mai multe chestii.Alegi safe mode, si intalezi avast 8 din safe mode, nu din windows.
Dupa dai scanare si vezi daca mai ai spayware/malware sau alti virusi