| rahynn a întrebat:

DESPRE SONY VAIO(PT CEI CARE AU SONY VAIO):
Un amic si. a cumparat din Germania un laptop Sony Vaio VGN-SZ61MN nou-nout, din magazin Sony. Desi e inca in garantie, nu ii merge webcamul, insa nu poate sa il trimita in Germania inapoi la reparat pentru ca si. a schimbat windows. ul care initial era Vista, a recurs la XP, si s. a intors la Vista, dar fara licenta. A trimis notebookul la o companie profesionista in domeniul calculatoarelor insa nu a fost capabila nici macar sa spuna DE CE nu merge camera web(ea avand driver instalat in conformitate cu cerintele windows Vista si model VGN-SZ61MN). STIE CINEVA DESPRE CE E VORBA SI CE AR FI DE FACUT?(Mentionez ca nu se pune vorba de virusi sau derivate, pentru ca are antivirus NORTON 09)Multumesc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuie vazut daca webcam-ul are driverul instalat si este activat!
Daca da, trebuie sa activeze pentru programul care-l foloseste.
(detalii in privat, daca este din Cluj)

| rahynn explică:

Da, am precizat ca are driver instalat si activathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa verifice in bios daca nu cumva e dezactivat webcam-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul este simplu era stricat webcamul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il schimbe cu unul bun asta este defect

| gogu_1424 a răspuns:

Ar mai fi ceva sa nu fie driverul compatibil cu vista sau cu xp(depinde ce windows are acum) scrie pe cutie cu ce windows este compatibilwinking