| MihocSilviu a întrebat:

Detin un Nikon D3100 cu obiectiv stoc de 18-55 mm si as dori sa pun niste intrebari despre el avand in vedere ca este cumparat second-hand.
Cand vreau sa fac o poza cu iso 100 sau in mod automat se vede neclar in majoritatea cazurilor,atunci cand dau zoom se vede si mai neclar.
Care ar fi cauza, exista o solutie?

2 răspunsuri:
| AdycuThebest a răspuns:

Ai dat focalizare manuală sau automata. pune tot pe automat dacă ești începător.

| MihocSilviu explică (pentru AdycuThebest):

Nu sunt incepator, pot sa spun ca sun mediu, este dat pe automat tot, dar nu inteleg de ce se vede neclar are cineva o idee?