| CristofanMarian1999 a întrebat:

As vrea sa stiu cu as putea sami racesc pc...se incalzeste tare si nu stiu cei sai fac..si imi face si figuri
Dau Funda +cod big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! iti recomand niste pasta termoconductoare(se vinde la injectie) si un cooler.Instaleaza everest si dai sa vezi ce temperatura ai si vezi care piesa se incinge.Pt moment da-i capacul jos, curata-l bine de praf cu un aspirator(eu am folosit uscatorul de par pentru locurile mai putin accesibilelaughing )Lasa-l fara capac momentan.nu da procesorul jos de cat atunci cand aduci pasta sa o pui.pasta se pune in cam un bob de mazare pe procesor. Poti pune si pe placa vdeo, dar imi putin, cam jumatate. Daca ai procesor amd mai vechi cu pasta de siliciu afara pune mai putina pasta.Vechea pasta o dai jos cu alcool sanitar si cu o lama fina(grijam mare sa nu-l zgarii)Nu pune piesele in frigider in scopul racirii, trecerea brusca de la o temperatura la alta il va omori.Am patit-o. Dupa ce ai facut toata treba il poti lasa fara capac daca consideri ca temparaturile se mentin ridicate.Iti sugerez sa iei si niste coolere pentru carcasa dar vezi cumle gandesti, unul trebuie sa bage aer rece, altul trebuie sa-l scoata pe cel fierbinte.Bafta multa!

Funda?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia un cooler mai mare

| gabyS98 a răspuns:

Pai pune-i alte hulere, daca astea pe care le ai acum nu sunt bune

| MihaiStefan13 a răspuns:

Sa iti cumperi cooler nou sau sa iti lasi unitatea deschisa, a si sa nu uiti sa il mai stergi inauntru de praf sau sa il aspiri adica eu asa faceam si nu aveam probleme.

| kreTzu8 a răspuns:

Prima data afla de la ce piesa a pc-ului produce atata caldura si incearca sa iti iei un cooler http://www.emag.ro/coolere-ventilatoare

Daca nu cumpara-ti alta carcasa care are loc special pentru coolere http://www.emag.ro/......EQB7DBBBM/ si nu vei mai avea probleme:P