| Flllly a întrebat:

Din greseala am dat sa reformatez un stick si acum imi cere sa dau reformatare la el, cum fac sa opresc asta, nu vreau sa pierd ce am in el.
Va rog, ajutați-mă.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Ok.
Pasul 1 :
Descarci Recuva :
https://www.ccleaner.com/recuva/download

Pasul 2:
Deschizi fisierul. Selectezi "All Files" > "In a specific location", selectezi stick-ul ( La mine, cel putin, este drive F:) > Bifezi "Deep Scan"

Pasul 3:
Astepti aproximativ 10 minute pana ce se termina scanarea.
Tot ce are bifa verde poate fi recuperat. Bifeaza fisierele pe care le doresti recuperate. Apesi "recover" si selectezi locatia.
Gata.

*Este foarte important sa nu pui alte fisiere pe stick pana faci recuperarea.
**Nu garantez ca poti recupera toate fisierele.

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Da formatare si recuperezi fisierele imediat cu Recuva.

| Flllly explică (pentru PainTech):

Mă ajuti?

| Flllly explică (pentru PainTech):

Imi zice " se pare ca nu acceptăm acest fotmat de fisier"

| PainTech a răspuns (pentru Flllly):

Ciudat...
Incearca si EaseUS file recovery software.

| PainTech a răspuns (pentru Flllly):

Ok.
Pasul 1 :
Descarci Recuva :
https://www.ccleaner.com/recuva/download

Pasul 2:
Deschizi fisierul. Selectezi "All Files" > "In a specific location", selectezi stick-ul ( La mine, cel putin, este drive F:) > Bifezi "Deep Scan"

Pasul 3:
Astepti aproximativ 10 minute pana ce se termina scanarea.
Tot ce are bifa verde poate fi recuperat. Bifeaza fisierele pe care le doresti recuperate. Apesi "recover" si selectezi locatia.
Gata.

*Este foarte important sa nu pui alte fisiere pe stick pana faci recuperarea.
**Nu garantez ca poti recupera toate fisierele.

| iDarkness a răspuns:

Nu o sa le recuperezi cu recuva.