| OptixToxic a întrebat:

Din greseala am sters parametrii din registery editor de pe windows 10. Din tcpip normal. Nu-mi mai merge netu.
Trebuie să repar calculatorul sa reinstalez windows sau sa schimb rețeaua de internet? Mențin sa va spun că ca am internet pe celelalte dispozitive
si pe calculator rețeaua de internet are acces limitat. Am cautat pe internet pe telefon despre internet cu acces limitat. Am reusit Pana la un moment pana cand imi cere la proprietățile netului rețeaua getaway implicit. Si nu o stiu. Ajutati-mă!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum adică ai sters din greșeală? Ai sters ca asa ai vrut, recunoaste ca habar nu ai avut ce insemnau parametrii ăia, si i ai sters ca un nepriceput ce esti, acum trebuie sa duci calculatorul cuiva care stie sau chemi firma de internet esti la Rds? Si sa te pregatesti cu bani, că nimeni nu il face gratis.

| OptixToxic explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am vrut sa sterg un fisier din tcpip6, dar am sters din greseala am sters parametrii din tcpip. Dar totusi mersi de raspuns.Ti-am dat funda.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OptixToxic):

Mersi pentru fundă. Si scuze daca am fost dur in raspuns.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| artur99 a răspuns:

Unde, mai exact, se află tcpip-ul în regedit, că eu nu găsesc? laughing
Și: folosești o rețea pe direct, pui datele de conectare din PC la tine? Sau e pe router?