| Complicat a întrebat:

Din lipsa de memorie in pc, anumite screen-shot'uri in JPEG ( aprox. 3.2mb fiecare ) le-am convertit in asa fel incat au 107 kb,, 800x465, 96 dpi. Problema apare cand deschid pozele,si anume ca,nu mai au aceeasi calitate si unele nici macar nu le inteleg. Pot readuce pozele la calitatea lor initiala? Daca da, cu ce programe si cum? Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| USK a răspuns:

Din pacare nu, poti incerca cu anumite filtre sau efecte sa ascunzi calitatea inferioara, dar asta va ajuta doar la reputatia pozelor tare, in nici un caz la claritate. STIMA

2 răspunsuri:
| USK a răspuns:

Odata convertite, ele isi pierd calitatea, mai ales ca este vorba si de o rezolutie foarte mica. Conteaza si faptul ca formatul initial a fost JPEG si nu PNG, un format care nu iti pierde calitatea in urma editarii.

| Complicat explică (pentru USK):

Deci nu mai am nici o sansa?

| USK a răspuns (pentru Complicat):

Din pacare nu, poti incerca cu anumite filtre sau efecte sa ascunzi calitatea inferioara, dar asta va ajuta doar la reputatia pozelor tare, in nici un caz la claritate. STIMA