| Superior a întrebat:

Doar pe mine ma enerveaza fetele care se dau mari stiutoare in a le IT-ului doar pentru ca stiu si ele sa dea reset din fabrica la un telefon? happy

36 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu doar pe tine.

| Samariteanul a răspuns:

Nu esti singurul, stai linistit.

| Lioana a răspuns:

Toți cei care răspund cu NU la aceasta întrebare sunt barbati care desconsidera femeile și se cred superiori fata de ele. Bun venit misoginilor! Haideți să vă cunoaștem.

| Laura a răspuns (pentru Lioana):

Cu ce eşti misogin dacă te enervează genul ăla de fete?!

| Lioana a răspuns (pentru Laura):

Pentru că s-a referit doar la fete. Adică dacă erau băieți nu erau enervanți.

| Nevroza a răspuns (pentru Lioana):

Femeia trebuie batuta dupa mesele principale rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Te enerveaza dar ai vrea sa ai iubita

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, doar pe tine

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Doar mie mi se pare ca tu esti cam misogin?

| Ririru a răspuns:

Pe baieti poate da, pe barbati maturi care au mai mult de 3 neuroni in cap, nu laughing))

| mgtow a răspuns:

Dupa 2 ani sar in sus ca le merge lent telefonul. In loc sa restabileasca sistemul din fabrica apoi sa descarce copia de siguranta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Laura):

Ar trebui să te enerveze toți oamenii care fac pe deștepții, indferent de sex și domeniu. laughing

| Kindless a răspuns:

Pițiponceala în general nu te enervează?

Răspuns utilizator avertizat
| Superior explică (pentru Lioana):

Nu vorbeam de toate fetele, ci de o anumita categorie, insa pari ca te simti.

Bula
| Bula a răspuns:

Pe mine ma enerveaza si cei care-si reinstaleaza Windows-ul de mai multe ori intr-un an si se dau "mari specialisti".
Eu n-am reinstalat niciodata, fiindca niciodata nu-l poti face din nou asa cum a fost anterior.
Repar pur si simplu ce s-a stricat.

Ce ar face cei de la Google, Facebook sau alte firme daca si-ar instala din nou sistemele, si-ar reseta serverele si s-ar sterge TOT ce au pe ele (ca la resetarea telefoanelor)?
Fara ele n-ar mai folosi aproape nimeni internetul si s-ar multumi si cu telefoanele cu butoane, ieftine... tongue

| Lioana a răspuns (pentru Superior):

Cum să mă simt? Femeie? Da. Enervanta, nu. Ar fi culmea să mă simt așa doar pentru că unii bărbați se simt complexați și enervați de cunoștințele mele. Am impresia că tu crezi că femeia ar trebui sa fie supusă și să nu se creadă mai deșteaptă decât bărbatul.

| flixbuster a răspuns:

Toti cei enervati de ce spui tu o au mica (toleranta - despre ea este vorba, desigur).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

Eu am impresia cã te potrivesti de minune cu Ghitã ciobanu poate sti mai multe ca el in a telefoanelor mobile smug

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Overton, eu am impresia ca esti o alta față de-a lui Superior.
Habar n-am cine e acel Ghita si ce legatura are cu mine.
Eu n-am spus nimic de telefoanele mobile si nu pretind ca as sti prea multe din acest domeniu. Sunt un simplu utilizator de smartphone, nimic mai mult. Eu ma refeream la cunostinte in general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

Vad ca daca iti exprimi parerea despre fete mai neplacuta, si zici ceva rau etc gata esti misogin.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma refeream la tine dar se pare ca te simti vizat de cuvintele mele, altfel nu vad de ce i-ai lua apararea lui Superior.
Omul si-a exprimat foarte clar iritarea fata de fetele care se dau cunoscatoare de ceva, nu e important domeniul. Nu stiu la cine se refera si care sunt circumstantele dar dupa felul cum a pus problema sunt sigura ca parerea lui e subiectiva si bazata pe ideea: fetele nu stiu nimic si e enervant daca ele cred ca stiu ceva ce numai noi barbatii stim. Daca asta nu e misoginism, atunci ce e?

Răspuns utilizator avertizat
| Lostlyric a răspuns:

Ideal ar fi fost sa folosesti termenul de "persoane" si nu "femei".
1. Pentru ca e posibil ca femeile sa fie mai slabe in domeniul IT decat barbatii. Iar cele care se pricep sa fie intr-adevar exceptii.
2. Insa, SI barbatii pot face parte din aceasta categorie cu usurinta.
Si aici e partea misogina: barbatii nu sunt stiutori in IT-ului ii suporti insa pe femei nu le suporti?
De aceea consider ca, daca vroiai sa fi corect, alegeai cuvantul "persoane". Nu de alta, dar evitai controversele.
Si da, e enervant ca cineva, oricine, oriunde, se da mare stiutor si de fapt nu e. Persoanele care vor sa para ceea ce nu sunt, sunt persoane false si demne de compasiune.

| Lostlyric a răspuns (pentru Lostlyric):

*Barbatii care nu sunt stiutori in ale IT-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hanhao):

Nu se pupa pentru ca asa au fost prost invatate. De mic copil esti chiar invatat ce sa-ti placa si ce nu. Prea putine isi gasesc o atractie in electronica sau IT (le trebuie si ceva trigger special pentru asta). Pentru ca prea putine si apreciaza inteligenta la modul general. Fiindca tot asa au fost invatate de familie / anturaj.
Dar si barbati priceputi in IT nu sunt nici ei cu duiumul. Tocmai asta e buba. Majoritatea oamenilor sunt invatati sa aiba inclinatii spre frecat menta, spre a detine si utiliza o tehnologie, dar fara a depasi scopul produsului. Societatea e foarte orientata spre "consumerism", prin urmare pica multe daca ar deveni prea multi destepti.

Poate te-ar interesa si acest articol:
https://dorinlazar.ro/afonia-tehnologica-a-noilor-generatii/

| NLS a răspuns (pentru Lostlyric):

Pentru 1. Da si nu. Cu siguranta nu sunt exceptii.
Pentru ca am vazut femei care produc muzica electronica, ba chiar si LiveLooping (chestie nu tocmai usoara si pentru care ai nevoie de un car de talent si cunostinte),
cunosc o gagica inginer constructor, si daca cauti pe net, exista suficiente fete care stiu sa-si asambleze singure PC-ul, sa faca un cable management decent si sa instaleze un Windows, cu creare/stergere de partitii cu tot.
(Mi-am invatat cea mai buna amica sa faca asta, si ea e IT-ul casei, fiindca prietenul ei e papuc la capitolul asta. Nu ca nu l-ar duce capul - nu ii pasa, il intereseaza doar sa-i mearga bine jocul.)
Iar la munca, am 3 colege la departamentul de IT (intre 25 si 33 ani) ce se ocupa de intretinerea sistemelor, si configurarea retelei (inclusiv intranet).
Tot la birou am cunoscut o enciclopedie feminina intr-ale constructiei de masini, mecanicii, prelucrarii metalelor si tot ce tine de ramura asta.