| MaddalinaaA a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un aparat foto Nikon (preferabil). Ceea ce imi doresc eu este ca aparatul care il voi cumpara, sa poata realiza cat mai bine efectul de macro. De ce depinde modul in care se realizeaza acest efect? Propuneri de aparate foto? Multumesc!

3 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Gama Canon este cea mai buna
Aparatul Canon 550d inca nu a fost detronat desi dateaza de câtiva ani
Cel mai bun dar si f scump este Canon 5D
apoi urmeaza 7D
650D si 600D
Dar 550 repet, nu este inca detronat
Exemplu:
daca stai in fata Colizeului care este la 350 m de Arcul lui Constantin, poti fotografia detaliile fetelor dacilor de pe arc

| buzucan a răspuns:

Ar fi bun un dslr, dar cel mai bine, dupa parerea mea, sa intrebi pe cei avizati de aici: http://blog.chestiiutile.com/......ferta.html
tot aici vezi ofertele pentru black friday