| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa pun un sistem de supraveghere in curte sa pot vedea prin internet, nu stiu multe, de aceea intreb ce sa cumpar si de unde, i mai bine? multumesc.

3 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Camere IP + router + un calculator cu ceva spatiu de stocare. de asta ai nevoie... e putin mai scump, dar ai calitate. problema e ca trebuie montate de firme autorizate, daca, in caz de doamne fereste, vrei sa aiba valoare in instanta.

| CataC a răspuns:

Salut
Ideal e sa apelezi al o firma care se ocupa cu asta, mai ales daca nu stii multe. Iti asigura ei si echipamentele si tehnicienii care sa le monteze, tu stabilesti doar pozitiile si unghiurile pe care el vrei acoperite.
In plus, multe asigura si interventie in cazul in care apar probleme, prin senzori de miscare in locuinta (cand sunteti plecati), senzori de geam spart, plus buton de panica pe fiecare breloc daca se-ntampla ceva cu voi prin preajma.

| speed007 a răspuns:

Cristiano_speed id-ul meu, ma ocup cu sisteme de supraveghere...hai sa vb mai multe... astept sa ma contactezi.mersi