| Ssssmokin a întrebat:

Duce o sursa ATX de 450w o placa video nVIDIA GTS 450 1gb ddr5?
Sistemul mai are un celeron g530, 6gb ram si un HDD de 500gb

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atunci sa de-a Dumnezeu sa-ti mearga. Daca nu o sa-ti iei pe parcurs alta sursa. Succes!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de sursa. Daca sursa este una cerificata bronze peste 80% va merge.
Uite un calculator sursa necesara: http://outervision.com/power-supply-calculator

| Ssssmokin explică (pentru Salontanul):

Cred ca este un delux atx 450W

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Zicea cineva ca sursa ta scoate 300 W. Eu cred ca nici atata. Nu va merge, sigur! Va trebui o sursa mai puternica. Ceva de genul astaar fi buna: http://www.emag.ro/......DFW2N2BBM/

| Ssssmokin explică (pentru Salontanul):

Un gt 630 o sa duca? Am citit udeva ca, cu aceasta sursa ducea un core 2 duo daca nu ma insel si hd 4570 sau ceva de genu.

| Salontanul a răspuns (pentru Ssssmokin):

Ti-am dat un link. Fa-ti un calcul acolo.

| Salontanul a răspuns (pentru Ssssmokin):

Atunci sa de-a Dumnezeu sa-ti mearga. Daca nu o sa-ti iei pe parcurs alta sursa. Succes!

| RS4 a răspuns:

Normal le duce, acum depinde de sursa daca e chiar 450W sau ceva chinezarie ieftina. Bafta!

| Ssssmokin explică (pentru RS4):

Cred ca este un delux atx de 450w

| CPAElites a răspuns (pentru Ssssmokin):

Delux?
Nu scoate mai mult de 300w, PC-ul tau consuma ~380w.
Deci nu o duce.

| RS4 a răspuns:

E cam pocnitoare sursa sincer. Multi isi fac sisteme bune, dar lasa sursa pe ultimul loc. Mare grija, sursa da voltajele tuturor componentelor, ea ofera protectie in caz de fluctuatii sau caderi de curent. Ar fi bine sa te gandesti si pentru o sursa noua atunci. Mai fa un efort de 250-300 lei. Bafta!