| MIHAI26rm a întrebat:

Dupa ce am deschis calculatoru dau clic sa deschid orice si mi se blocheaza imi apare o pagina alba si trebuie sa i dau restart dupa aia se intampla la fel ma poate ajuta cineva va rog::

Răspuns Câştigător
| jmenaru a răspuns:

Cred ca te-ai pricopsit cu un virus sality 32. win care e cam nenorocit... poti folosii un live cd cu antivirus pentru a-ti scana systemul dar acel cd trebuie facut bootabil si cred ca este cam greu pentru tine. zici ca nu iti mai merge nimic se blokeaza...asta inseamna ca nu ai acces nici la instalarea vreunui program sau antivirus. daca totusi ai ceva important pe partitia in care este windowsul. poti duce hardul al un prieten il conectezi la unitatea lui ca al 2 hard si ai dai scanare de la el si apoi il incerci la tine si vezi daca te lasa sa accesezi ceva.totusi ce zici tu ca are poate fi (rar dar se poate si de la hardware) incearca sa scotii rami sa-i pui la loc sau daca ai 2 module (doua placute) incearca-le pe rand cate una.dealtfel daca ai un procesor care il poti inlocuii poti incerca si asta.si nu in ultimul rand dai un default settings la bios.bafta

| MIHAI26rm explică (pentru jmenaru):

E virus cu amenintare amenda politie chestii de astea sa dau vreo 300 lei amenda ca am descaracat muzica si filme nu stiu de unde ===== ii dau restart de mai multe ori si apoi il pacalesc ma lasa sa intru dar daca l inchid pa o ia de la capat

| jmenaru a răspuns (pentru MIHAI26rm):

Ai rezolvat in final?

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Reinstaleaza sistemul din nou.

| dasdsad a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul

| MIHAI26rm explică:

E ceva legat de o amenda de 300 lei un virus naspa merge deschis doar dacal pacalesc il resetez de mai multe ori