| pierduta a întrebat:

Din ce in ce mai des mi se blocheaza browserul pe care il folosesc, le-am incercat aproape pe toate. Cand redeschid pagina respectiva imi apare o simpla pagina alba, desi conexiunea la internet este valabila, caci de exemplu mess-ul intre timp functioneaza. Doar daca dau un restart imi merge din nou browserul respectiv. De la ce poate fi si ce as putea face?

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Despre ce browser e vorba?
Pe ce siteuri iti apare pagina alba si cand apare? Youtube, facebook, yahoo mail merg? Cum se blocheaza sau cum ai dedus asta?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| pierduta explică (pentru neluL):

Chrome, insa imi face figuri si-n Mozilla.
Facebook, Youtube. orice pagina. Efectiv nu mai pot face nimic pe pagina respectiva, ca si cum n-as fi conectata la internet, ceea ce este exclus. Inchid pagina respectiva, o redeschid din nou si atunci imi apare o pagina alba, nimic mai mult.

| neluL a răspuns (pentru pierduta):

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
In Mozilla sunt in
1.Tools(unelte)->Options->Privacy(confidentialitate)->aici le stergi -> click pe ->sa stergeti anumite cookie-uri (le stergi pe toate) tot aici curata si istoricul. Vezi foto http://i.imgur.com/117pq.jpg
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).
Mozilla Firefox
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Clic pe meniul Tools (Unelte) din partea de sus a browserului si selecteaza Options (Optiuni);
Acceseaza sectiunea (tabul) Advanced (Avansat) si da clic pe Network (Retea);
In sectiunea „Offline Storage" (Stocare offline) -> clic pe Clear Now (Curata acum).

| pierduta explică (pentru neluL):

Asta fiind valabil si in Windows 7?

| neluL a răspuns (pentru pierduta):

DA!
si revino cu reply dupa.

| pierduta explică (pentru neluL):

Am urmat intocmai instructiunile, astept rezultate pe termen lung.
Multumesc pentru timpul alocat!

| neluL a răspuns (pentru pierduta):

Cu placere! wave bye, bye

| Adixuuu a răspuns:

Actualizeazati browser-ul

| lpavel a răspuns:

Foloseste IE niciodata nu-ti face probleme! happy

| AlexNet74 a răspuns:

Nuu, si IE are bubele lui, trebuie sa-ti reinstalezi Windows-ul sau sa instalezi altul (mai bine ). Recomand Windows 7