| Myr3ll1994 a întrebat:

Dupa ce am instalat windowsul am vrut sa formatez partitia D intru in my computer dau format si nu merge sa formatez in NTFS doar in FAT 32 are ceva ca am formatat in FAT 32

Răspuns Câştigător
| YukiMrM a răspuns:

Nu are nimica, am facut si eu asta de multe ori, exista mai multe programe cu care formatezi mai rapid si sigur partitiile cauta pe Google daca vrei ceva mai sigur, dar sa stii ca nu este nici o problema NTFS sau FAT 32, astept fundita happy

4 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

FAT/FAT32 acest tip de partiţie nu suportă fişierele de
dimensiuni mari si duce la pierderea de date in caz video sau app mai mari de 4-5GB
Rog experti sa ma corecteze daca gresesc, desi sunt sigur de asta!

| coosmin24 a răspuns:

Nu este nici o problema.

| YukiMrM a răspuns:

Eu am tinut fisiere mult mai mari in D care l-am formatat pe FAT.

| torres9 a răspuns:

Asta pentru ca folosesti windows xp. daca aveai vista sau 7 puteai sa-ti formatezi si pe NTFS. bineinteles ca nu e nici o problema. astept fundita pentru ca te-am si lamurit de ce nu ti-a mers pe ntfs