| dmdmkk2 a întrebat:

Dupa ce face print screen in paint imi apare imaginea dar cand o salvez fundalul din jurul imagini este alb, cum pot sa scot fundalul ala?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sub File, edit, ai niste simboluri ale unor instrumente cu care poti modifica pozele cu ajutorul lui Paint. Chiar sub Edit apare un dreptunghi punctat care te ajuta sa selectezi portiunea din imagine pe care vrei s-o pastrezi din tot ansamblul. Astfel poti scapa de zona alta din imaginea ta. Click pe dreptunghiul punctat, selectezi zona si dai click dreapta pe sectiunea selecteta si alegi "Copy to..." pentru a salva ce-ti place.

| dmdmkk2 explică (pentru dannyel86):

Poti sa imi arati o poza cu astaea? si sa fie incercuite pliz