| ScattaRullz a întrebat:

Dupa lansarea noului iphone 6 vor scadea imediat preturile de la iphone 5s? Daca da, dupa cat timp se miscoreaza preturile in mod normal?

Răspuns Câştigător
| codry223 a răspuns:

Dupa parerea mea, dupa o luna, fiindca nimenj nu va mai cumpara iphone5s ci iphone 6. Vor incerca sa scape de ele de pe stoc

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu trai cu aceasta iluzie. 6 are ca pret de strigare, liber si nou...899 euro.
din cate imi aduc aminte la lansarea lui 5, modelul anterior, adica 4 nu a scazut la pret. iphone 4 acum se vinde mai ieftin, cand a iesit 6.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au scazut deja. 5s este 99 dolari cu abonament de 2 ani, 5c este gratuit cu abonament de 2 ani. Desigur, asta la ei. La noi este posibil ca lucrurile sa stea altfel.

| DBlack a răspuns:

IPhone mereu si-a mentinut pretul, uita-te cat costa in ziua de astazi un iPhone 4S la mana a doua intr-o stare buna (foarte buna) si vei constata singur cat de mult vor scadea preturile.

iPhone mereu isi va mentine pretul sus pentru ca este un telefon de calitate, daca acum un 5S este 25-28 de milioane nou. dupa ce va aparea i6..cred ca va scadea in 20, mai putin in nici-un caz.

iPhone-ul cade in cap la pret dabea dupa ce apar doua, trei generatii peste actualul. adica asteapta sa apara i8 ..ca sa iei un 5S ieftin