| Andrei_Nicola_1990 a întrebat:

Dupa o perioada de cateva saptamani am folosit calculatorul pentru prima data, iar atunci cand l am deschis cmd.exe pornea si se inchedea incontinuu. Problema persista la fiecare pornire. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cmd.exe executa comenzile introduse manual sau prin liste de comenzi, intr-o fereastra sau fara (in background).
Daca la pornirea sistemului exista o serie de asemenea comenzi, atunci este suspecta o virusare in desfasurare.
Ar fi indicata scanarea hard disk-ului (macar partitia C: (ceea care contine Windows) atat pentru virusi, cat si pentru defecte (chkdsk /f /r ), preferabil pe un alt sistem sau pornit de pe un live CD de windows, etc.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat