| bestfully a întrebat:

E adevarat ca laptopurile facute mai recent, mai noi, se strica mai repede si sunt facute prost? Mai multe persoane mi-au spus acelasi lucru. Ca sunt facute in bataie de joc si nu tin foarte mult timp. Ma refer la cele fabricate in 2012, 2011, 2010. Ati avut probleme cu un laptop cumparat recent? Sau depinde de firma? Si care firma ar fi mai buna dintre: Toshiba, Assus, Dell, Hp, Lenovo? Ma refer la firmele care produn laptopuri de calitate, fiabile. Va rog din suflet sa fiti sinceri.

4 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Laptop iti iei dupa buget.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Nu e adevarat. 1 la mana depinde de producator depinde de tara in care sunt fabricate. Exemplu o sa gasesti laptop-ui Toshiba, Acer, Sony facute in China si o sa gasesti facute si in Japonia... normal cele in Japonia sunt de la mama lor prin urmare ar fi mai bune. Asta conteaza mai putin. Laptop-urile au o viata scurta de functionare, producatorii garanteaza 2-3 ani pe laptop. Acum depinde de conditiile in care l-ai tinut, l-ai rulat, cum l-ai folosit si asa mai departe. Eu recomand Acer, Toshiba, Sony, Fujitsu, Asus. mai putin Hp, Dell... acum depinde de fiecare si de buget si de preferinte.

| popavlm a răspuns:

Nu te mai lua dupa toate gurile cascate. daca vrei un laptop bun ia-ti assus sau HP.