| bestfully a întrebat:

E adevarat ca laptopurile facute mai recent, mai noi, se strica mai repede si sunt facute prost? Mai multe persoane mi-au spus acelasi lucru. Ati avut probleme cu un laptop cumparat recent? Sau depinde de firma? Si care firma ar fi mai buna dintre: Toshiba, Assus, Dell, Hp, Lenovo? Ma refer la firmele care produn laptopuri de calitate, fiabile. Va rog din suflet sa fiti sinceri. Si inca ceva: laptopurile chiar au o durata de viata asa mica, adica de 2-3 ani? Mai bine imi iau un pc si il am 10 ani si cu aceeasi bani.

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Depinde de noroc am un Dell luat cu anul trecut functioneaza fara probleme si azi.

| imaqtpie a răspuns:

Un laptop se alege dupa buget. Dell si Lenovo sunt cele mai bune in momentu de fata.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Recomand HP, Asus sau Dell

| Itstimetosayhello a răspuns:

Acumulatorul nu trebuie lasat in permanenta in laptop, iar cand e acumulatorul in calculator nu trebuie sa il lasi tot timpul in priza si nu vei avea probleme, in plus, nu trebuie sa inchizi laptopul cand sunt programe/pagini web deschise sau cand ti se descarca ceva...si va mergehappy

| mihai2628 a răspuns:

Am un Samsung r730 de 1 an nici o problema

| Defender a răspuns:

Eu mi-am luat un laptop Hp acum 1 luna si merge brici. nu am avut nicio problema cu el. Nu cred ca au probleme depinde si ce firma este si de unde le iei.