| G28AEjdvjRaendnPrT a întrebat:

E bine daca folosesc la laptop doua interneturi simultan ( si wireless si internet mobil)?

8 răspunsuri:
| Nelutsa a răspuns:

De obicei. Laptopul foloseşte internetul cu mai mare viteză.Nu o să poţi folosi amândouă interneturile de odată.De ce? Pentru că ai un IP. tu cum faci mergi cu 2 deodată? Nu..deci laptopul foloseşte internetul care îi convine lui mai mult.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai face asta?

| K0sti a răspuns:

Si ce rezolvi?

| stlucian a răspuns:

Sistemul(placa ta de internet chiar daca e integrata in cazul tau laptop) va selecta automat cea mai bune legatura si pe aceea o va accesa.De obicei wireless-ul e mai rapid/bun. Daca vei face si o conexiune LAN (prin cablu)vei observa ca va trece automat pe aceea conexiune ea fiind mult superioara celorlalte doua big grin

| LucianStroe a răspuns:

Ai putea chiar sa-l folosesti si pe-al 3-lea, prin cablu, atunci sa vezi viteza laughing)

| dodoc a răspuns:

Pai nu conteaza doar ca wireless-ul merge mai repede

| Kamikaze0150 a răspuns:

Pai nu e nimic, doar ca nu cred ca merge... FUNDA TE ROG!

| DRoqqYY a răspuns:

Nu are nimic, doar ca wireless-ul merge mai bine.