| Rony23 a întrebat:

E bine sa tin bateria in laptop atat timp cat il folosesc cu incarcatorul din casa? ar putea patii ceva?

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Nu nu este bine cat folosesti latopu cu incarcator in el te rog sa scoti bateria.

| laptopnews a răspuns:

Poti sa il folosesti asa, dar sa il tii la incarcat doar pana se incarca bateria, apoi il folosesti pe baterie!

| Freddie23 a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa declansezi un incendiu, in rest, acumulatorul oricum l-ai folosi, moare 50% intr-un an, si apoi inca 50% din ce a ramas in al doilea an. De aceea un laptop ajunge sa te tina dupa 2 ani circa 30 de minute!

| vulcan86 a răspuns:

Iti spun din propria experienta ca NU, nu e bine sa tii mereu bateria in lp, doar daca este nevoie. Daca il folosesti numai acasa at ar fi bine sa o scoti, altfel peste aproximativ un an nu o sa te mai tina mai mult de o ora.