| UmbraDeVulpe a întrebat:

E de schimbat bateria la iphone chiar si atunci cand e 100% sanatatea ei daca nu prea te tine bateria si daca unele procente din baterie se duc cam rapid? Trebuie schimbat bateria sau ce e de facut?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai prea mult pe el. Bateria pare bună.

| Simpatic a răspuns:

Nu ai de ce sa schimbi bateria daca ea este in regula.
Orice baterie fie ea si de 10.000 mAh se descarca repede daca stai pe ea continuu.

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai atunci survine intrebarea cum de este 100% sanatate la baterie?
O fi vreun defect care indica ca bateria e atat de "sanatoasa" si ea in realitate nu e, zic

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

De cand ai telefonul? e de nou la tine?

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți iei alt telefon care nu e recunoscut pentru bateria slabă.

| mastadont a răspuns:

Depinde și de ce funcții în fundal ai activate, de exemplu, GPS-ul consumă enorm de multă baterie pentru că mereu se actualizează cu locația ta dacă este activat. La fel, dacă nu folosești bluetooth atunci ține-l dezactivat, și ăla mănâncă baterie, dar nu la fel de multă ca GPS-ul. Dacă mai ai și automatic updates la toate chestiile și ai norocul să se descarce update-uri mari îți dai seama că bateria se duce repede.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragobeta a răspuns:

Cum sa fie 100% sanatoasa dar nu prea tine?
Poate stai 24/24 pe jocuri pe telefon. Si atunci, se descarca repede.

Răspuns utilizator avertizat
| KovacsB a răspuns:

Schimba bateria apoi schimba si iphone-ul daca problema persista schimba si psihiatrul.