| Üstterþ a întrebat:

E posibil sa downladez pe PC o aplicatie de citit carti si s-o trimit pe telefon prin USB? As vrea va rog nume de aplicatie de citit orice carte. Funda pe loc

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Normal ca poti daca e o aplicatie pentru telefon. Daca nu spui ce telefon ai, pentru Android cauta acea aplicatie ca fisier.apk. Eu folosesc Cool Reader.
Suporta, doc. mobi, epub.O descarci de aici:
http://www.appsapk.com/cool-reader/
o transferi in telefon si pe urma navighezi din telefon acolo unde ai copiat-o si o instalezi.
Pentru alte telefoane cauti ce fisiere suporta si cauti.

| Üstterþ explică (pentru horia2012):

Merge fara cont Google/Internet? Merge sa citesc si-n romana orice poveste?

| horia2012 a răspuns (pentru Üstterþ):

Da merge. Nu are nevoie de nimic. O instalezi, muti iconita pe ecran, deschizi aplicatia si navighezi acolo unde ai cartile. Vezi ca la Android ai o setare de securitate care trebuie sa o debifezi (implicit e bifata), ca sa te lase sa instalezi din alte surse.

| Üstterþ explică (pentru horia2012):

Stiu.Am instalat-o dar nu merge limba romana...Un site de downladat aplicatii android sa mai caut eu asa mai stii? P.S. lb romana nu merge :[

| horia2012 a răspuns (pentru Üstterþ):

Tu vrei ca aplicatia sa fie in limba romana? E usor de folosit ce ti-am dat, dar incearc-o pe asta. E in romana, dar citeste numai epub si pdf.
http://www.androidpot.net/aldiko-book-reader-premium-apk

| Ftw20 a răspuns:

Pe PC poate, dar nu o poti transmite prin usb pe telefon