| AndreiIonutDragos a întrebat:

Ecranul meu lasa urme [Samsung C24FG70FQU Curved Gaming Monitor - 144hz, 1ms response time] - de exemplu cand dau scroll si trece peste ceva negru, raman pentru o scurta peroada de timp ( < o secunda ) niste urme verzi si alte umbre si nu stiu de la ce poate fi problema asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jocuri cand te misti face? Daca nu, e o problema cu programul respectiv, nu suporta accelerare grafica.
Raman urme pe tot ecranul sau doar in anume zone, in anume conditii? Daca da:
1. Vezi sa nu fi dat contrastul prea mare.
2. Verifica placa video si/sau conectorii.

2 răspunsuri:
| AndreiIonutDragos explică (pentru anonim_4396):

Ca sa iti dau un exemplu rapid, in CS:GO, pe pereti daca e sange si trec pe langa el, lasa dâra aia de care vorbeam.
De obicei la petele mai intunecate / spre negru face asa.

| AndreiIonutDragos explică (pentru anonim_4396):

Update: Am umblat prin setarile monitorului si setarea care a avut cel mai mare impact sa zic asa a fost ca am schimbat response time-ul de la "fastest" la "faster". Nu am mai observat acele urme, sper sa fi rezolvat problema.
Multumesc!