| MihocSilviu a întrebat:

Este bine ca placa video sa fie la 56 de grade in normal use,nu in full load, in full load are 70 de grade.
Mentionez ca placa video este Nvidia Geforce 8500 GT 512 mb.

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Salut!

E dintr-o generatie in care placile, in special cele de la nVIDIA erau foarte fierbinti, de asta multi preferau sisteme de racire aftermarket.
Iti sugerez sa cureti ventilatorul si radiatorul de praf, sa verifici functionarea corecta a ventilatorului si eventual sa schimbi pasta daca te pricepi (e ceva mai sensibil ca la cpu).

| MihocSilviu explică (pentru virusake):

Da,dar daca nu fac nicio interventie se intampla ceva, se arde?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

De cat timp o ai? Incearca sa cureti radiatorul de praf. Placile video rezista la bine la temperatura aia.

| MihocSilviu explică (pentru danutzu96):

Am cumparat-o de pe internet, e second had, functionalitatea este foarte buna, chiar daca e un model vechi!