| Daniel_5468 a întrebat:

Salut, e bine daca am 85 de grade la placa video in Full Load? (Cand ma joc jocuri mari cu detalii maxime, gen GTA IV).

Apropo placa video e nVidia 9800GT 1GB.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DA! este bine!

| filipm2001 a răspuns:

Ideea este sa nu-ti mearga mult peste 80 de grade (temperatura recomandata). Dar daca tie iti merge in Full Load la 85 de grade, cred ca e super-OK. Daca trece peste 90, las-o mai moale...winking

| Kattan a răspuns:

Sincer nu mi se pare foarte mult. Eu am acum (pe un 8800GT) 60 si ceva de grade, avand doar WoW pornit, dar nu m-am logat inca, deci nu sunt tehnic in joc.
Daca vrei sa fii mai linistit, scoate placa, curata-i ventilatorul. Iti poti de asemnea monta ceva ventilatoare in carcasa pentru a avea are mai rece.

| Stef_3025 a răspuns:

Ma, la laptopu meu sta mai tot timpul la 86-92 de grade! Am fo cu el le service si a zis ca asa e el, asa trebuie sa mearga! si mere fff bine! Bafta!