| SaseUnuNoua a întrebat:

Este bun acest pc? Vreau sa-l folosesc pentru gaming. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1097692/

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Doamne fereste.
Simplu?
Vrei sa stii ce nu e bine?
1. La banii aia ai folosit cpu amd.
2. Pe langa asta, macar de era un amd performant. Dar e un amd de 350-400 lei, iar restul banilor e placa video integrata din el.
3. Tu ai cumparat dedicata, deci practic dai banii aiurea.
4. La ram nu te ajuta cu nimic ca ai 1866mhz.
5. Ai dat nu ca mult, extrem de mult pe placa de baza. Iti garantez eu ca intre o placa de baza de 200 lei si una de 2000 lei, maxim aia de 2000lei are cu 1 fps in plus. Si decat sa dai atatia bani pentru diferenta aia, mai bine cumperi cpu si gpu mai performant, ca sigur scoti mult mai mult.
6.Nu zic ca e rau, dar nici grozav nu e. Presupun ca ai ales sursa aia dupa aspect. Ideea e ca raidmax nu is prea renumiti cu sursele(pentru ca au multe de calitate proasta. Aia teoretic nu e din aceeasi categorie, dar.) tinand cont ca sunt surse de la producatori mai consacrati la acelasi pret, cu mai multa garantie...
7.La ce iti trebuie cooler la procesor? La orice procesor, cu exceptia a cateva modele de la Intel a caror pret e de peste 2000 lei bucata, toate au cooler inclus.
Si ghici ce, tie pe deasupra, nu ti-a ajuns o bucata, ci ai pus 2. Cu unu ce faci? Il pui in rama?
Si carcasa e cam ieftina, nu stiu daca ai verificat dar posibil sa nu incapa placa aia video acolo(nu sunt sigur).
Eu asa as pune in 3500 lei.
Si hdd nu iti trebuie?
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1097906/
cu asamblarea, fix 3500.

| lpavel a răspuns:

DA! E destul de bun, dar nu e cel mai bun, oricum vor merge pe el toate jocurile, inclusiv cele noi! Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Daca are placa video dedicata, cine este idiotul care a mai pus si un APU acolo?
Sa nu mai spun de placa de baza, si etc. Pc facut cu picioarele. Ti-am facut eu ieri o configuratie de 10x mai ok.

| SaseUnuNoua explică (pentru Jipa95):

Nu ma pricep asa de mult la pc-uri, de asta am intrebat. E facut de mine, ce esti asa de stresat? Puteai sa zici frumos.

| admin99779977 a răspuns:

Da, este un PC foarte bun, doar ca nu am vazut nimic de Intel, care este unul dintre cele mai importante detalii.
Totusi, este un PC de Intel I7, deci este foarte bun. Funda?

| Radeas1 a răspuns (pentru admin99779977):

Ce e cel mai important detaliu, sa aiba PC-ul ceva de la Intel? Stii ce vorbesti? Nu conteaza daca are procesor de la Intel sau de la AMD. Conteaza doar sa fie bun. Nu mai raspundeti doar pentru funde la intrebari din astea ca se ia omul dupa voi si cu un raspuns din asta ii f*teti bani.