| maricel a întrebat:

Este normal ca un procesor Intel Core 2 Duo sa ramana la temperatura 43, 44 grade fara sa umblu pe nimic?

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Normal ar fi undeva la 35 de grade cu racirea stock. Ai pasta termica pusa pe procesor? Coolerul este curatat de praf? Aerisirea din carcasa e buna? Firele sunt aranjate? Daca la toate intrebarile sunt Da, cred ca asa e normal. happy

| m5789932 a răspuns:

Ce constructie are procesorul tau? 65 nanometrii? sau 55 nanometrii? Daca are 45 de nanometrii, atunci nu e normal ca sa aiba aceasta temperatura, fara sa faci mai nimic!

| Jump3r a răspuns:

Da

| fiona26 a răspuns:

Da si este bine daca ai doar temperatura asta. Sunt procesoare care urca la 80 grade fara sa faci nimic...atunci e grav. Deci la 43, 44 grade stai linistit, totul e ok. O zi faina