| alex01234 a întrebat:

Eu am la laptop disc C aproape plin (1, 06 MO disponibil), disc E (7 G disponibil) si disc F (52 G disponibil). Am downlodat un joc de 1, 59 G pe disc F dar imi apare ca si cand nu ar fi downloadat si cand dau click pe el nu merge sa il deschid si imi scrie ca discul este plin. Este din cauza discului C? Spuneti-mi repede. DAU FUNDA raspunsului cel mai rapid si corect.

Răspuns Câştigător
| bonico a răspuns:

Salut,
Poti face in modul urmator: in browser in tools nu lasi optiunea din general, downloads files to... "Downloads" (este calea din C) bifezi Always ask me were to save files. descarci pe partitia E si apoi cand instalezi modifici calea tot in E (faci si tu un folder Program Files in E) si instalezi acolo. Ideal este sa-ti salvezi tot HDD-ul pe ceva, stergi tot apoi reformatezi si instalezi SO cu un C mult mai mare. Ar mai fi variante de la hirren's boot cd pentru repartitionare, dar daca nu te pricepi poti strica tot.
Bafta.

| alex01234 explică (pentru bonico):

Am PC in romana deci reformuleaza.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti mai ofer o solutie daca vrei.
Instaleaza un teamviwer de pe calea http://www.teamviewer.com/......index.aspx trimite-mi dupa ce ai instalat un ID si parola pe bonico34@yahoo.com si intru remote sa te ajut.
Daca nu reusesti azi pana in ora 4 ma gasesti pe mess la aceeasi adresa dupa ora 6.
Toate cele bune.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Daca in C ai instalat OS-ul atunci da! Orice joc indiferent de partitia unde-l instalezi va incerca sa isi stocheze date in partitia OS-ului.

Elibereaza C-ul! Sau dai o defragmentare!

| alex01234 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Cum dau defragmentare si cum aflu unde e instalat OS-ul?

| bonico a răspuns:

Salut,
In web browser daca ai mozilla ai acolo tools (instrumente) apoi options (optiuni) si cand se deschide esti in tabul general si bifezi a doua optiune nu prima - calea sa nu fie implicita in downloads ci sa o alegi tu.
Bafta