| 11dimi a întrebat:

Eu am o memorie elixir cu frecvența de 667, ddr2, pc2-5300. eu vreau să mai adaug două Kingston la fel, dar pe alt canal. Ar mege?

Răspuns Câştigător
| tomthecat a răspuns:

Depinde ce placă de bază ai, există posibilitatea să suporte maximum 2GB sau 4GB (mă refer la calculatoarele desktop şi laptopurile mai vechi)

Ar fi foarte bine să mergi pe dual channel şi îţi recomand să instalezi cele două memorii Kingston IDENTICE (aceeaşi capacitate şi frecvenţă, nu mai spun că Kingston este net superior faţă de Elixir)