| ed23tm a întrebat:

Eu am rankul 738 si 30 de raspunsuri castigatoare, cat mai am pana devin expert TPU?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te grabesti? Graba strica treaba!
@Not Here : stai rau cu ar'metica!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acordarea titlului de expert se face exclusiv de echipa TPU, atunci cand considera ca il meriti, asa ca nu se poate da un raspuns precis. Ce iti pot spune este ca trebuie sa mai dai multe raspunsuri bune.
Pentru o mai buna informare uita-te pe COMUNITATE si o sa vezi ce clasare au expertii. Succes!

| Sin a răspuns:

Nu dupa funde sau rank se aleg expertii.Ci dupa raspunsurile date, felul de a vorbii, si pana la urma urmei, adminii site-ului decid.

| Derye a răspuns:

Si eu am 392 si 26 funda si ti se pare ca sunt expert? Asta ca un punct de plecare.
Expertii sunt alesi dintre cei care raspund la intrebi, nu cu scopul de a deveni experti ci cu scopul de a ajuta, intelegi tu?
Adica nu ai sanse!

| Lol_1641 a răspuns:

Pentru a deveni expert trebuie sa ai minim 500 de raspunsuri. Nu conteaza neaparat numarul funditelor, cat procentajul. Imparti numarul raspunsurilor la numarul raspunsurilor castigatoare si in functie de rezultat vezi daca ai merita sau nu. Trebuie sa ai un procentaj bun. Si apoi, acesta nu e singurul criteriu. Trebuie sa demonstrezi ca stapanesti mai multe categorii si ca ai un caracter frumos. Degeaba ai 200 de fundite daca toate sunt din categoria Beauty & Fasion sau raspunsuri simple la intrebari banale.

©bacemi

| Klara a răspuns:

Mai ai de asteptat: mult si bine.
In general experti sunt cei din top 100.