| KinekT a întrebat:

Eu folosesc laptop-ul in priza mereu.Este recomandat sa scot bateria din el? Iar daca o scot bateria mai este buna dupa sa zicem 1 an in care nu a mai fost folosita?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti folosi laptopul conectat la priza fara baterie conectata fara probleme dar este necesar sa faci un ciclu de incarcare-descarcare a bateriei odata pe luna.

| horia2012 a răspuns:

Poti sa scoti bateria din el, dar daca o lasi 1 an, poti s-o arunci la gunoi. Bateria se descarca si cand sta nefolosita. Daca o scoti, o data pe luna trebuie folosita si incarcata 100%.

| questsoul a răspuns:

Daca intentionezi sa folosesti laptopul cu incarcatorul conectat mereu, iti recomand sa scoti bateria din el. Sigur ca va fi buna si dupa 3 ani. Ori sta la tine in sertar ori sta in depozit tot acolo e.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Recomandat este sa folosești laptopul in priza fara ca bateria sa fie băgata. Sau il poți folosi cu bateria băgata dar sa nu fie conectat la priza. Daca stai cu bateria si băgat in priza riști sa scazi performantele bateriei. Si normal ca o sa fie buna daca nu a fost atinsa de nimeni, nu e logic?
Incarc-o ținând laptopul stins.
Bafta

| wwast a răspuns:

Mai mergi si pe baterie, macar la o saptamana pana se descarca.Si,da,poti sa-l tii in priza cu bateria in el.