| IonHodinescu a întrebat:

Eu folosesc un laptop Acer, iar atunci cand este aprins daca ai anchid clapeta intra an hibernare
Cum sa fac sa ramana aprins cand anchid clapeta?
Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

Eu am un Toshiba, deci teoretic ar trebui sa fie la fel. Uite cum fac eu, dar pentru asta ai nevoie de un mouse wireless sau cu fir. Inchid clapeta cand este pornit si el intra in stand-by automat. Apoi misc de mouse si el porneste cu clapeta inchisa. Daca nu ai alt mouse decat touch-ul lui este imposibil lucrul asta. Banuiesc ca ai un monitor conectat la el, altfel nu vad rostul la ce vrei sa faci. In cazul asta te duci in my computer si il setezi sa emita pe un monitor auxiliar, daca ai windows7 ii dai conect to a projector si bifezi optiunea "only projector" ca atunci cand inchizi clapeta ecranul laptopului sa se stinga si sa functioneze numai cel auxiliar. Repet: numai daca ai un mouse conecat la el poti sa-l faci sa functioneze cu clapeta inchisa, altfel NU. Multa Bafta!

| laurentiu80 a răspuns (pentru olivert1310):

De ce te deranjezi sa-i raspunzi unui analfabet? nu vezi in ce hal scrie? asta sigur nu e roman ...si daca e roman sa-i fie rusine!

| IonHodinescu explică (pentru laurentiu80):

Ce te bagi an treaba daca nu stii despre ce e vorba?

| IonHodinescu explică (pentru olivert1310):

Thx mi-ai fost de ajutor
nu ca altii care fac mai multe probleme