| AndreiP98 a întrebat:

Eu mai mult ca sigur am RAM DDR3, dar imi arata ca am frecventa 400mHz, ceea ce stiu ca e imposibil. Cum aflu cu adevarat frecventa RAM-ului?

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Descarca si instaleaza everest si da la computer-> rezumat. daca nu te descurci, lasa-mi id-ul de mess la privat si vorbim pe mess!

| florin1979 a răspuns:

Zi modelul exact al placii de baza. producatorul si seria deci. asa caut pe situl oficial ce placa de baza ai si acolo imi zice 100% ce ddr ai happy

| ROB3RT89 a răspuns:

Instaleza everest ultimate, iti mai repet odata si sper ca acum esti capabil sa intelegi ca ai ddr1 100-400mhz(ddr1) 400-800 mhz(ddr2) si ce terece de 800-1000 aia sunt DDR3! Iar daca tu ai fsb-u placi de baza sub 1000 nici nu suporta dd3 si poate nici ddr2! Uite aici=>http://www.lavalys.com/products/everest-pc-diagnostics/ vezi exact ce componente ai!

| Sp33dyt a răspuns:

Cauta CPU-Z. e un utilitar FREE care-ti va da toate informatiile despre compul tau

| AndY_8355 a răspuns:

Sau mai simplu ca toate intra in run(poti sa-l cauti in search) si in run scrii "dxdiag"(fara ghilimele) si iti vor aparea toate datele