| mi_ha_e_la a întrebat:

Exista vreo modalitate prin care poti verifica tipul de memorie a calculatorului fara a desface unitatea?

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Desigur, exista softul free CPUID, pe care il descarci de la http://www.cpuid.com, il instalezi si iti da informatii complete despre memoria ram si compatibilitatea cu placa de baza.

5 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Pai binenteles. dar nici nu trebuie vreun sotware special... dar la care memorie t referi? la cea RAM? sau la Harddisk?

| pitzy a răspuns:

Fratilor nu mai raspundeti la intrebari doar sa va aflati it treaba sau sa strangeti puncte... cea mai simpla modalitate de a afla tipul de memorie (RAM). dai click dreapta proprietati pe mycomputer dar ai grija ca iconul sa nu fie scurtatura...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista software precum EVEREST, pe care il poti cobori din internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memtest 86 verifica si tipul dar si eventualele erori

| kosty a răspuns:

Da, downloadezi de pe google programul AIDA, ilinstalezi si iti spune tot ce ai in calculator