| Archangells a întrebat:

Exista vreun site sau o aplicatie similara cu TPU in care ajuti oamenii dar in viata reala, cand ai timp liber? Daca nu, credeti ca ar functiona in Romania? Sa dai o mana de ajutor cand se strica cuiva masina, cand are nevoie sa invete ceva, sa repare ceva.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aici, pe TPU, fiecare da cu parerea, chiar daca nici nu intelege intrebarea.
In Romania totii se pricep la toate, dar nu stiu sa le faca cum trebuie. Iar asa, paguba poate fi mai mare ca folosul.
De asemenea "specialisti" nu prea are nimeni nevoie, deci nici site-ul nu ar fi de mare folos.
Mai bine apelam la prietenii, la cre le stim deja "cat le poate pielea".

| Archangells explică (pentru Bula):

Facem cu Rating ca la Blabla car. cine nu are experienta si primeste rating negativ fuge lumea de el.

| Archangells explică (pentru Archangells):

Plus ca e site de ajutor voluntar. un TPU real pentru cine vrea sa ajute in mod real. eu as vrea

| ALGator a răspuns:

Nu am auzit, Dar ideea mi se pare excelenta.un fel de Uber Service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o gramada de site-uri de felul asta in multe tari, dar cam toate sunt mai mult pentru schimb de ajutor decat pentru ajutor gratuit. Poate sunt si in Romania (am cautat putin pe Google si n-am gasit, dar n-am prea insistat mult).
Oricum, daca vrei sa ajuti pe cineva nu ai neaparat nevoie de un site, e usor sa gasesti oameni care au nevoie de ajutor.

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

O aplicatie similara e braynly tot ca TPU numai ca sunt din liceu si clasele primare

| suntserios a răspuns (pentru Dumitrescu_Emanuel_1974):

Aia e pentru lenesii si incapabilii sa iti faca singuri temele. Nu ajuta pe nimeni site ul ala.