| andreutza217 a întrebat:

Fontul la ecranul de pe P.C. este mai micut si vreau sa il fac la normal..sa il vad mai bine..nu sa stau cu ochii lipiti de ecran ca sa pot citi..cum fac/ce fac? (p.s. am Windows 7)

Răspuns Câştigător
| TommyLynn a răspuns:

Fără supărare @ralucaella28, dar așa nu faci decât să scazi calitatea imaginii
Dacă vrei să faci scrisul mai mare, dă clic pe „Start" --> Scrie acolo "Text" - fără ghilimele --> Clic pe "Make text and other items larger or smaller" --> După preferințe, poți opta pentru Medium (mediu) sau Large (mare) --> După ce te-ai hotărât apasă "Apply" și apoi "Log Off"

2 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Probabil ai modificat Zoom-ul de la browser. Daca folosesti Chrome, in partea dreapta unde ai optiunile, iti scrie Mariti si dai acolo pana este la 100 %. La Mozilla parca "Zoom" se numeste optiunea. Daca nu e asta problema, click dreapta pe Desktop - Proprieties - Settings si alegi de acolo rezolutia maxima.

| ralucaella28 a răspuns:

Http://drwindows.ro/......windows-7/ ai aici tot ce trebuie sa faci in tutorial. Bafta!