| Antonio12312312 a întrebat:

Fratilor nu stiu cum sa va spun... am picat site-ul scolii cu un root si cu kali linux si nu isi mai revine, ce naiba fac? Cred ca le-am ars server-ul...

Răspuns Câştigător
| Alex69best a răspuns:

laughing Nu ai facut nimic grav daca ai dat cu un botnet dupa un reboot la server ar trebui sa isi revina, normal ar trebui sa isi revina imediat dupa ce atacul nu mai e live tongue daca nu isi mai revine e clar ca nau avut un cloudflare in fata pentru DDoS ( Sa le fie invatatura de minte laughing ) Dar daca ai dat cu un botnet inseamna ca te-ai conectat prin acel root la alte servere zombi si le-ai luat din reteaua lor sau din reteaua altor useri care erau pe ele laughing dar daca ai folosit nu stiu ce tool din kali specila pentru asta inseamna ca ai dat de pe reteaua ta si daca se uita cineva pe traficul care la avut acel site si vede pe ip-ul tau traficul de pachete enorm s-ar putea sa dai de naiba. Dar majoritatea nu or sa stia daca site-ul a fost sub atac sau e picat de la sine laughing astfel de atacuri DoS/DDoS sunt usor de executat de catre ori cine si nu ai nevoie de cunostinte avansate pentru a face un DoS. Bye

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna pentru tine ca ai picat site ul cu root?
Serverul nu se arde de la un flood

| Sn4k3 a răspuns:

Aveau un amarat de site inseamnalaughing. Tu n-ai ce sa faci si de ars, sigur n-ai ars nimic.

| PainTech a răspuns:

Atac DoS presupun.
Nu ai ars nimic. Ma intreb totusi ce tigaie de "server" cu pentium P5 foloseste scoala.
Sa isi dea seama ca tu esti de vina? Ma indoiesc ca au habar sa se uite.

E posibil sa fi facut un serviciu pentru comunitate, tine-o tot asa!