| Transformice1 a întrebat:

Salut, am folosit HTTrack pe Kali Linux si imi cloneaza site-ul, dar doar eu il pot accesa, nu stiu exact cum sa explic, dar doar eu pot accesa "copia" la ceilalti apare ca nu exista, ce fac gresit sau ce imi scapa?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar tu stii macar ce vrei sa faci?
HTTrack e un mic crawler care iti downlodeaza sursele si resursele si le stocheaza local la tine, in mod logic si indubitabil nu le vede nimeni.

| Transformice1 explică (pentru suntserios):

Hmm, eu stiu ca poti '' fura date'' adica clonezi site-ul Facebook spre exemplu, iar persoanele ce-l acceseaza introduc date care mai apoi ajung la tine, gresesc?

| suntserios a răspuns (pentru Transformice1):

Teoria asa e, se numește phishing și este ilegal, ai grija.

Nu te apucat de treburi din astea când tu nici nu știi cum funcționează un site sau un server web.

| doctorandus a răspuns (pentru Transformice1):

Succes la clonat Facebook, cred ca vei avea nevoie de turn de racire pentru servere!

| doctorandus a răspuns:

De ce ar fi ceva gresit? Daca nu-l publici pe internet, nu poate fi accesat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu e nicaieri. Tre sa ai domeniu sa il pui. Dar ce faci tu este ilegal.
Oricum chiar daca clonezi un site, nu te ajuta cu nimic, daca nu stii si putina programare. Sa modifici si ceva cod, daca faci asta pentru ceea ce cred eu ca e. laughing

| Transformice1 explică (pentru anonim_4396):

Ce domeniu mai exact?