| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor va rog ajutati-ma va rog.Deci pc-ul meu merge foarte greu la mess cand imi zice cineva ceva nu imi apare ce zice, nu pot intra pe site-ul Microsoft erori win etc.Am bagat avast o sters ceva, dar nu s-a intamplat nimic, decat ca pc-ul merge si mai greu.Antivirudul nu l-am mai putut dezinstala desi am incercat cu multe progrmame sa-l dezinstalez.Am facut win si am sters absolut tot.Calculatorul merge greu si nu pot descarca nimic de pe net, se opreste la 99%. folosesc un browsher din win.Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac.
Folosesc win xp-curent am xp builders system edition.
1 gb ddr2, amd 64 3500+ 2.2 ghz, nVIDIA 512 mb incorporata, 250 gb hdd

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Un format complet ai încercat? O distrugere de partiții recreere, și reinstalare?

8 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună! Mergi la Internet Explorer, Tools, Internet Options, http://www.computerstepbystep.com/internet_options_windows_xp.html de la General dai click pe Delete cookies, Clear history la Advanced dai click pe reset și bifezi delete dacă îți apare, Apply, Ok. Dezinstalează Messenger-ul și intră pe ăsta http://ninite.com/chrome-java-yahoo/ și dăi download/. Click apoi pe Start, cauți CMD (command prompt), click dreapta pe el și run as administrator. Apoi scrii sfc/scannow și dai enter. Dacă îți merge netul dup-aia downloadezi http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip, deschizi arhiva, rulezi HBCD Customizer, dai Browse și alegi Hiren's Boot Cd.iso și extract ISO. După ce termină operația mergi în C:\MyBootCd\HBCD\Programs și execuți combofix.exe de 4-5 ori. De asemenea downloadează http://download.cnet.com/......15544.html și dai Analizează și Rulează Ccleaner după care la Registry scanează și repară până când nu îți mai apare nimic. Pentru viruși îți recomand un antivirus cu trial nu gratuit, exemplu Kaspersky. Deci?

| anonim_4396 explică (pentru DDCC):

Nu pot instala nimic nici kaspersky, nu se descarca, ramane la 90 si ceva la %. Stiu ca am virusi, mai exact sality, dar nu pot face nimic impotriva lor nici macar sa descarc un browsher decent.

| DDCC a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, vezi ăsta http://www.youtube.com/watch?v=upbpNDYYlV8 și fă ce zice la Restore (alege cea mai veche dată) sau dacă nu reinstalează Windows-ul. Nu cred că ai alternative.

| anonim_4396 explică (pentru DDCC):

Tocmai l-am reinstalat dar tot asa face.cu chiu cu vai am descarcat un safari.Sa vad daca cu asta merge sa descarc ceva

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Nu eu pur si simplu cand am facut win am sters C si D dupa care am dat format.Am gasit un cd original p'acasa cu norton si vad ca a mai ucis din ei.Mersi de raspuns

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi că ți-am lăsat un mesaj, aștept să mă contactezi

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Un format complet ai încercat? O distrugere de partiții recreere, și reinstalare?

| Bogdy997 a răspuns:

Downloadeazati "clean master" de pe net, dai "fix issues" si sa faca curatenie, si o sa vezi ca o sa mearga calculatorul mai bine. Si eu am avut aceeasi problema si a functionat.

| IoanaCerin a răspuns:

Salut! Iti recomand descarcarea si in instalarea unei aplicatii gratuite, foarte light, care optimizeaza rapid PC-ul, fara a te deranja si a necesita nu stiu ce cunostinte de calculator. O gasesti aici: http://www.ultranetworks.ro/ultra-tweak/download-ultratweak.html
Mult noroc!