| ralusycretz a întrebat:

FUNA pentru cine ma ajuta. Am un laptop SAMSUNG si nu imi mai functioneaza bluetooth-ul...imi apare urmatoarea chestie: "Error: Unable to Start the Bluetooth stack service." crying ce s-a intamplat? HELP!

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Ai mai multe posibilitati:
1. Update Bluetooth Device Driver: Intri in start>control panel>system and maintenance>Device Manager (aici te uiti dupa Bluetooth device, dai click dreapta pe el si alegi update driver).
Daca nu merge, incerci metoda 2: Uninstall Bluetooth device: la fel ca la metoda 1 doar ca atunci cand dai click dreapta, alegi uninstall driver. Ca sa instalezi din nou driverul de la Bluetooth, il cauti mai intai pe site-ul producatorului ca sa fii sigura ca-l ai.
Cum gasesti driverul pe internet: scrii "modelul laptopului ta, Bluetooth driver, Windows...": Exemplu: "Samsung NP300E5X bluetooth driver windows 7".
Sper sa reusesti.

| ralusycretz explică (pentru JustCosmin):

Buna. mersi pentru raspuns, doar ca eu gasesc "Bluetooth Radios" acolo...Cand dau click dreapta imi apare doar -Scan for hardware changes- si - Properties-. sad oof!

| JustCosmin a răspuns (pentru ralusycretz):

Scuze, probabil nu am fost explicit. Bluetooth Device il gasesti in device manager (am explicat in primul comentariu cum ajungi in device manager) la Network Adapter. (Bluetooth Device (RFCOMM Protocol TDI) )... La Bluetooth Radios, dai dublu click pe el sa se deschida meniul. De aici selectezi Generic Bluetooth Adapter si click dreapta pentru update driver sau uninstall. Daca ai descarcat o versiune de driver, poti da uninstall.

3 răspunsuri:
| wolfman23 a răspuns:

Cineva sau chiar tu ai umblat la setarile de la bluetooth si ai dat disable la o setare care punea in functiune bluetooth-ul...