| ioioss a întrebat:

Funda! Am o problema la minecraft. Am laptop cu 4 gb ram, placa video Nvidia de 1 gb si procesor Intel de 2.5 dual core. Cu toate astea am un fps de maxim 13. Ce sa ii fac?

2 răspunsuri:
| MiKutzelu34546 a răspuns:

CTRL+ALT+DEL=>apare task manager=>apare aplicatiile dai pe minecraft click dreapta=> Go To Process =>click dreapta pe programul respectiv de acolo => SET PRIORITY si alegi Hight sau Above Normal daca iti apare si Realtime sa nu dai ca ti se va bloca big grin cred ca am ajutat! Noroc

| trochios a răspuns:

Incearca aici http://www.youtube.com/watch?v=ey8h_gsfBEM
sau daca nu te descurci cauta un texture pack anti-lag sigur gasesti pe youtube :D sper ca te-am ajutat.